• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu Açıldı

anaokulunda-3d-gorsel-egitim-salonu-acildi

Fatoş Çetin Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu açılışı gerçekleştirildi.
13 Haziran 2019 Perşembe 12:07

 Fatoş Çetin Anaokulunda 3D Görsel Eğitim Salonu açılışı gerçekleştirildi.


Meryem Elvan 3D Görsel Eğitim Salonu açılış törenine Vali
İbrahim Akın, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Okul Müdiresi Serpil Gürler, Hayırsever ve aynı zamanda anaokulunda görev yapan Öğretmen Rabia Elvan, ilimizdeki diğer okulların müdürleri ile veliler katıldı.
Okul Müdiresi Serpil Gürler'in bilgilendirme konuşmasının ardından salonun açılış kurdelesini kesen ve ardından konuşma yapan Vali İbrahim Akın, 3D Görsel Eğitim Salonunun teknolojinin hangi amaçlarla kullanılacağının çocuklarımıza en doğru şekilde anlatılacağı bir salon olacağını söyledi.


Çocuklarımızın bu salonda edindiği birikim ve tecrübelerin teknoloji kullanımı konusunda faydalı olacağına inandığını belirten Vali İbrahim Akın, "Günümüzde teknolojide yaşanan hızlı gelişim, hayatımızı yakından ilgilendirirken eğitim sürecini de yakından etkilemektedir. Bizler de teknolojiyi eğitim alanında kullanarak çocuklarımızı geleceğe daha bilgili, daha donanımlı bir şekilde yetiştirme gayretindeyiz. Çocuklarımız yaşları ilerledikçe kendilerini teknoloji dünyasının içerisinde buluyorlar. 3D teknolojisi ile öğrencilerimiz olayın içindeymiş gibi bilgi ve tecrübe sahibi olma imkânı buluyorlar. Anaokulunda da böyle bir salonun olması çocuklarımızın teknoloji ile tanışması, teknolojiyi sadece oyun olarak görmemesi açısından önemlidir. Bu salon, teknolojinin hangi amaçlarla kullanılacağının en doğru şekilde anlatılacağı bir salon olacaktır. Çocuklarımızın bu salonda edindiği birikim ve tecrübeler teknoloji kullanımı konusunda çocuklarımıza gelecek hayatlarında son derece faydalı olacaktır. Annesinin adını yaşatmak amacıyla salonu açan hayırsever öğretmenimize ve salonun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 3D teknolojisinin okulda verilen eğitim kalitesine faydalı olacağına inanıyorum." dedi.


Program, Sayın Vali Akın ve beraberindekilerin 3D gözlükleri takarak test etmesi ve salonda yapılan inceleme ile sona erdi.


Haber okunma sayısı: 164Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR