• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Vali Akın Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi

vali-akin-din-gorevlileriyle-bir-araya-geldi

Vali İbrahim Akın, düzenlenen toplantıda ilimizde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.
18 Şubat 2019 Pazartesi 18:50

Toplantıda konuşan Vali İbrahim Akın yaptığı konuşmada, bütün insanlığın göstermesi gereken değerleri ve hassasiyetleri din görevlilerinin taşıdığını söyledi.

 

Din görevlilerinin bilgili, donanımlı ve gayretli kişiler olarak topluma örnek olacak şekilde kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Din görevlilerimiz, görev yaptıkları bölgelerde vatandaşlarımızla birebir iletişim kuruyor. Bu yüzden, sizler de bulunduğunuz köy, kasaba ve mahallelerde önemli görevler yapmaktasınız. Liderlik, önderlik anlamına gelen imamlık mesleğinin gerektirdiği nitelikleri taşımak durumundayız. Kutsal bir görevi yerine getiren din görevlilerimiz davranışlarıyla, söyledikleriyle, kılık kıyafetiyle örnek kişiler olmalıdır. Toplum huzurunu ve sağlığını tehdit eden bütün konularda duyarlı davranmak üzere vatandaşlarımızı bilgilendirmek, aydınlatmak din görevlilerimizin temel vazifeleri arasındadır.” şeklinde konuştu.

 İl Müftüsü Mehmet Yaman da toplantı gündeminde bulunan konular hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, “Kırşehir’de 2019 yılı itibariyle 499 cami, 160 Kuran Kursunda 655 personel ile din hizmeti vermekteyiz. Cami ve Kuran Kurslarındaki rutin görevlerimizin dışında sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışarak ilkokul öğrencilerimizden üniversite öğrencilerimize, sevgi evlerindeki çocuklarımızdan huzur evinde kalan yaşlılarımıza, engellilerimizden tedavi gören hastalarımıza kadar dini konularda geniş kapsamlı bir şekilde rehberlik etmekteyiz.” dedi.

 

Müftülük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen olağan aylık personel toplantısına Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Müftüsü Mehmet Yaman, müftü yardımcıları ile din görevlileri katıldı.


Haber okunma sayısı: 294Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR