• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Amatör Spor Haftası Sona Erdi

amator-spor-haftasi-sona-erdi

Ülkemizde Spor Bilinci ve Kültürünün Oluşturulması Amacıyla Her Yıl Geleneksel Olarak Düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri sona erdi.
21 Ekim 2014 Salı 13:03

  Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve halkı sporun her branşıyla tanıştırmak için her gün farklı bir noktada yapılan, sportif gösterilerle kutlanan Amatör Spor Haftası 13 Ekim Pazartesi günü Başlayıp, 19 Ekim 2014 Cuma günü Aşıkpaşa Spor Salonunda yapılan kapanış gösterileri ile sona erdi.13-17 Ekim tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile ortaklaşa yapılan Amatör Spor Haftası etkinliklerinin kapanış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.


Programa, Gençlik ve Spor Bakanlı temsilcisi, Kırşehir Belediye Başkan Vekili Emre ŞAHİNCİ, Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Mehmet ŞAHİN, İl Afet Acil Durum (AFAD) Müdürü Metin ALPASLAN, Çevre ve Şehircilik Müdürü Necmettin ŞEKER, İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Kenan ŞAHİN ve Sağlık Müdürü Dr. Selçuk BÜYÜKER katıldılar. 
Ahi Stadyumunda gerçekleşecek olan program havanın yağışlı olması nedeniyle Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ ve Gençlik ve Spor Bakanlığı adına bir konuşma yapan Sabri BURHAN sporun önemine değinerek. Amatör sporu ve sporcularımızı her zaman destekleyeceklerini söylediler Konuşmaların ardından İl Müdürü Antrenörleri tarafından hazırlanan Halk Oyunu Gösterileri, Güreş Gösterisi, Cimnastik Gösterisi ve Özel Sporcuların yapmış oldukları Semazem Gösterisi protokolden ve izleyicilerden büyük beğeni topladı.


Yapılan gösterilerin ardından Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde geçtiğimiz yıl başarı elde eden takımlar ve sporcular ödüllendirildi. 


Kırşehir Belediye Başkan Vekili Emre ŞAHİNCİ 'ye plaketini Gençlik ve Spor Bakanlığı adına Sabri BURHAN, Kırşehirspor Başkanı Yalçın AYDIN ’a yaptığı hizmetlerden dolayı plaketini Kırşehir Belediye Başkan Vekili Emre ŞAHİNCİ,2013-2014 yılında Kırşehir 1.Amatör Küme futbol sezonu başta olmak üzere Klasmanda göstermiş olduğu başarılı yönetimi ile yılın hakemi seçilen Soner KÜÇÜK ’e plaketini Kırşehir Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Mehmet ŞAHİN, Geçtiğimiz yıl Kırşehir 1.Amatör Küme 24 yıllık şampiyonluk hasretine son veren Boztepe Malyaspor adına Murat SAYLAM 'a plaketini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban GÜNEŞ,İşitme Engelliler 1.Lig’de göstermiş olduğu başarılı futbolla 2 sezon önce Türkiye dördüncüsü olan Kırşehir İşitme Engelliler Spor Kulübü Yöneticilerinden Birol TİLKİ ’ye plaketini İl Afet Acil Durum (AFAD) Müdürü Metin ALPASLAN,Kırşehir 1.Amatör Küme futbol Ligi’nde geçtiğimiz yıl 12 maçta 31 gol atarak gol kralı olup ulaşılması zor bir rekora imza atan genç futbolcu Tolga ÇELİK ’e plaketini Çevre ve Şehircilik Müdürü Necmettin ŞEKER,Mua-Thai Türkiye Şampiyonu olan Aslıhan ASLAN ’a plaketini İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Kenan ŞAHİN,
Atletizm 3 adım atlamada Türkiye ikincisi olan ve Milli takım hazırlık kampına katılan genç sporcularımızdan Ayşenur ALTUNTAŞ ’a plaketini Sağlık Müdürü Dr. Selçuk BÜYÜKER  Atletizm 800 M ve 1500 M de Türkiye İkincisi ve Milli takım hazırlık kampına katılan sporcularımızdan Urkuş IŞIK 'a Plaketini İl Kültür yardımcısı Eyüp TEMUR verdi.Plaket töreninin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İl Müdürlüğümüz aracı ile Kırşehir 1.Amatör Küme futbol Ligi’nde mücadele edecek olan takımlarımıza malzeme yardımı yapıldı.

Haber okunma sayısı: 1716

Haberin etiketleri:

Amatör Spor Haftası Sona Erdi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR